Secretul din spatele formei incredibile pe care o arată Florinel Coman

Florinel Coman Banel Nicolita FCSB Superliga
Data publicarii: Duminica 23 Iulie 2023, 21:02
Data actualizarii: Duminica 23 Iulie 2023, 21:10

FCSB a obținut a doua victorie consecutivă în campionat, după ce s-a impus cu scorul de 2-1 în derby-ul cu Dinamo.

FCSB a obţinut a doua victoria din acest campionat, prin golurile marcate de Florinel Coman (minutul 30) şi Darius Olaru (minutul 35). Primul gol al lui Dinamo de la revenirea în eşalonul de elită a fost înscris de portughezul Goncalo Gregorio (minutul 83).

Secretul pentru forma de succes a lui Florinel Coman

Bănel Nicoliță s-a consacrat la Steaua, actuala FCSB, într-o perioadă în care formația roș-albastră beneficia de un lot extrem de valoros.

Cu o capacitate de efort imensă și cu o contribuție consistentă pe ambele faze, brăileanul transferat de Steaua de la Poli Timișoara a devenit rapid și fotbalist de bază în naționala României.

"Florinel Coman a ajuns să fie cel mai bun datorită lui. Merge la sală, stă câte trei-patru ore în sală, mănâncă aşa cum trebuie. Se antrenează corect.

Este cel mai bun din campionat. Sper să îi ajute Dumnezeu să nu se accidenteze. El, de unul singur poate să câştige campionatul. A devenit familist şi asta contează foarte mult", a spus Bănel Nicoliţă, potrivit Fanatik.

VIDEO | Declarațiile lui Florinel Coman după FCSB - Dinamo 2-1

Florinel Coman, după FCSB - Dinamo 2-1: "Pe final am tremurat, dar nici ei nu au avut ocazii mari" pe www.sport.ro