Arpad Paszkany CFR Cluj Superliga
Data publicarii: Vineri 10 Aprilie 2009, 20:19
Data actualizarii: Vineri 10 Aprilie 2009, 20:30

CFR CLUJ 2-2 GLORIA BISTRITA

E furtuna la Cluj! Paszkany a facut un raid peste jucatori in pauza meciului cu Gloria Bistrita, cand scorul era 1-1. Suparat ca echipa n-a jucat nimic in prima repriza, cand a egalat doar datorita greselii lui Tatarusanu, Paszkany a intrat in vestiar ca sa faca ordine.

Dupa pauza, situatia s-a remediat - Peralta a marcat primul sau gol in tricoul lui CFR si totul parea sa mearga struna. Pana in minutul 94 insa, cand Azevedo a marcat golul egalizator pentru Bistrita.

Dupa meci, fostul jucator al lui CFR, in prezent capitan la Bistrita, Marginean, a confirmat informatia si a adaugat ca acelasi lucru se intampla si cand era el la Cluj.

"Era la fel si inainte, dar nu din cauza asta au reusit sa dea gol. Au dat un gol din noroc, din greseala noastra. CFR nu mai este echipa de anul trecut", a spus Marginean la Informatia pe Sport.ro si www.sport.ro

Emeric Ienei spune ca lui CFR ii lipseste Trica, motiv pentru care jocul nu mai merge: "Trica a fost o piesa extraordinara si se simte acum ca nu mai este in echipa. CFR are jucatori mai de valoare fata de celelalte echipe, cand e vorba de straini.", a spus si Ienei la Informatia.