EXCLUSIV Scandal în Ștefan cel Mare la finalul meciului! Săpunaru a sărit la bătaie după ce l-au înfuriat fanii dinamoviști
![Scandal în Ștefan cel Mare la finalul meciului! Săpunaru a sărit la bătaie după ce l-au înfuriat fanii dinamoviști stefan cel mare Cristian Sapunaru Dinamo Rapid](https://res.sport.ro/assets/sport/2021/10/23/image_galleries/735935/scandal-in-stefan-cel-mare-la-finalul-meciului-sapunaru-a-sarit-la-bataie-dupa-ce-l-au-infuriat-fanii_size6.png)
Dinamo și Rapid s-au întâlnit în derby-ul etapei cu numărul treisprezece.
Dinamo a condus din minutul 55, după golul superb înscris de Gabi Torje, însă giuleștenii au egalat în prelungiri, prin Carnat. Meciul a fost unul tensionat atât în teren, cât și în tribune, iar la final, acest lucru și-a spus cuvântul.
În momentul în care jucătorii se îndreptau spre vestiare, fanii lui Dinamo de la tribuna a doua au început să îi strige pe rapidiști, să le adreseze injurii și să le arate gesturi obscene. Dacă Dragoș Grigore a trecut fără să reacționeze, nu putem spune același lucru și despre Cristi Săpunaru.
Vulcanic de fire, fundașul Rapidului a sărit la bătaie cu un fan care îi arăta semne obscene și a fost ținut de forțele de ordine, dar și de gardul dintre teren și tribune pentru a nu da curs nervilor. Din imagini se vede cum jucătorul a fost cu greu controlat, însă convins ulterior să meargă la vestiare.
Urmăriți SPORT.RO și pe Google News