Sanmartean, in istoria Stelei inca de la debut! Mijlocasul a avut nevoie de 44 de minute ca sa ii egaleze pe Radoi si Dica

Lucian Sanmartean Steaua Superliga
Data publicarii: Sambata 15 Februarie 2014, 08:20
Data actualizarii: Sambata 15 Februarie 2014, 08:42

►Weekend FAntastic LIVE la Sport.ro:sambata 14:45 Sunderland - Southampton, sambata 19:45 Twente – Vitesse si duminica 18:00 Arsenal – Liverpool!

UPDATE: Lucian Sanmartean a avut nevoie de doar 44 de minute pentru a-si trece numele in cartea de istorie a Stelei. Mijlocasul a reusit sa inscrie dintr-un penalty obtinut de fostul sau coleg de la FC Vaslui, Nicusor Stanciu, si a devenit al 12-lea jucator din ultimul deceniu si jumatate care reuseste sa inscrie la debut pentru formatia din Ghencea.

Marcand la debut, Sanmartean l-a egalat pe Dica, Radoi si Elton, alti fotbalisti care au reusit sa inscrie in primul lor meci oficial in tricoul Stelei.

Fotbalisti care din 2000 incoace au marcat in primul lor meci oficial din campionat la Steaua