"Să nu ne luăm nasul la purtare". Reacția lui Flavius Stoican după victoria cu UTA Arad

Flavius Stoican FC Botosani UTA Arad Superliga
Data publicarii: Vineri 14 Aprilie 2023, 23:27
Data actualizarii: Vineri 14 Aprilie 2023, 23:32

FC Botoşani a învins-o pe UTA Arad cu scorul de 2-0, în deplasare, într-un meci din etapa a patra din play-out-ul Superligii.

Ambele goluri ale oaspeţilor au fost înscrise de Sebastian Mailat (minutele 12, 36), al doilea după o eroare a portarului ucrainean Danilo Kucer.

Cea mai mare ocazie a orădenilor a venit pe final, când Claudiu Keşeru a trimis mingea în transversală din lovitură liberă (minutul 90+3).

FC Botoşani e neînvinsă de cinci etape, în care are trei victorii şi două egaluri. UTA Arad are o singură victorie în ultimele cinci etape, un egal şi trei eşecuri. Gazdele au câştigat ambele partide directe din sezonul regulat, cu 2-1 în deplasare şi 3-1 acasă.

Reacția lui Flavius Stoican după victoria cu UTA Arad

"Un joc solid al echipei. Vreau să îmi felicit jucătorii. Ne uităm în sus, avem o mai mare linişte, nu ne luăm nasul la purtare, mai avem multe de spus. Sunt jucători care au potenţial, eu îi pun doar în teren. Nu aş vrea azi să îi laud şi meciul următor să mă dezamăgească! Putem mult mai mult.

Nu ştiu de unde plecarea asta a mea din vară, zvonurile astea, eu am o înţelege cu Iftime. . Azi am făcut o partidă bună şi vreau şi la următorul meci cu U Craiova să facem un meci bun", a spus Flavius Stoican la finalul partidei.