GALERIE FOTO S-au încins spiritele în Gruia! Ciprian Deac l-a strâns de gât pe un adversar
![S-au încins spiritele în Gruia! Ciprian Deac l-a strâns de gât pe un adversar CFR Cluj - Rapid Bucuresti Ciprian Deac Superliga](https://res.sport.ro/assets/sport/2024/02/10/image_galleries/805747/s-au-incins-spiritele-in-gruia-ciprian-deac-l-a-strans-de-gat-pe-un-adversar_19_size6.png)
Ardelenii au primit vizita giuleștenilor sâmbătă seară pe stadionul ”Dr. Constantin Rădulescu” din Gruia. La capătul celor 90 de minute, Rapid București și-a adjudecat toate cele trei puncte.
S-au încins spiritele în Gruia! Ciprian Deac l-a strâns de gât pe un adversar
În minutele de prelungire, Matija Boben l-a împins pe Paul Iacob, iar Christopher Braun a țâșnit spre cei doi, însă fotbalistul Rapidului a fost oprit de Ciprian Deac.
Veteranul din Gruia i-a pus mâna în gât lui Christopher Braun, iar ”centralul” Sebastian Colțescu l-a semnalat numaidecât pe Ciprian Deac cu cartonașul galben.
Echipele de start
- CFR Cluj: Sava - Manea, Boben, Ilie, Mogoș - Muhar, Keita, Tachtsidis - Deac, Bîrligea, Otele
- Rapid București: Aioani - Onea, Săpunaru, Iacob, Borza - Albu, Djokovic - Krasniqi, Burmaz, Papeau - Rrahmani
CFR Cluj - Rapid București 0-1
Unicul gol al partidei din etapa #25 a sezonului regulat al Superligii României a fost înscris în minutul nouă, după ce Damjan Djokovic l-a învins pe Marian Aioani cu un șut din interiorul careului.
După victorie, formația dirijată de Cristiano Bergodi a urcat pe locul doi în clasament cu 45 de puncte, în timp ce echipa pregătită de Adrian Mutu a coborât pe poziția a treia cu 42 de puncte.
Urmăriți SPORT.RO și pe Google News