"S-a desumflat". Gabi Balint nu a avut milă de Alex Mitriță după meciul cu U Cluj

Gabi Balint alex mitrita U Cluj Universitatea Craiova Superliga
Data publicarii: Luni 27 Mai 2024, 08:14
Data actualizarii: Luni 27 Mai 2024, 08:19

Universitatea Craiova s-a calificat în preliminariile Conference League, după ce a învins-o pe U Cluj cu scorul de 5-4, la loviturile de departajare.

Scorul a fost egal după cele 90 de minute regulamentare (0-0) şi după prelungiri (1-1).

Portarul gazdelor, Laurenţiu Popescu, a fost eroul serii, apărând şuturile lui Dan Nistor şi Filip Ilie, la penalty-uri, după ce clujenii au fost în avantaj, goalkeeper-ul Edvinas Gertmonas apărând lovitura lui Raul Silva.

Alex Mitriță, criticat după meciul cu U Cluj

Fostul internațional român este de părere că Alex Mitriță nu a mai reușit o evoluție bună în partida cu U Cluj, explicând că neconvocarea la echipa națională pare să-l fi marcat.

"A făcut un meci slab, nu l-am mai văzut acel jucător care rezolvă pe cont propriu anumite situații, care împinge echipa. Pare că s-a desumflat după această neconvocare.

N-a arătat ca un jucător ambițios, care își dorește multe. A părut că totul s-a terminat după această neconvocare, aceasta a fost atitudinea de astăzi", a declarat Gabi Balint, la Digi Sport.

Edi Iordănescu a anunțat lotul preliminar pentru EURO 2024, competiție ce va fi transmisă în direct pe PRO TV, PRO ARENA și VOYO.

Din lotul ”tricolorilor” lipsesc jucători importanți, iar printre ei se află și Alex Mitriță, unul dintre cei mai în formă jucători din Superliga României.