Laszlo Balint își bagă jucătorii în ședință după remiza cu UTA: "Vom avea o discuție!"
![Laszlo Balint își bagă jucătorii în ședință după remiza cu UTA: Vom avea o discuție! Laszlo Balint Petrolul Ploiesti UTA Arad](https://res.sport.ro/assets/sport/2023/03/05/image_galleries/774986/victoria-nu-poate-fi-pusa-la-indoiala-laszlo-balint-jubileaza-dupa-ce-a-batut-fcsb-ul_1_size6.jpg)
Petrolul Ploieşti a încheiat la egalitate, scor 1-1 (1-0), cu UTA Arad, luni, pe teren propriu, într-un meci din etapa a cincea din play-out-ul Superligii.
Laszlo Balint (45 ani), antrenorul "lupilor galbeni", a susținut la finalul meciului că jucătorii săi s-au precipitat în unele momente și au comis erori în defensivă.
"E un rezultat echitabil. UTA a avut șansele ei, dar și noi pe ale noastre. Sunt nemulțumit pentru că am avut probleme mai mari atunci când am crezut că o să fim mai siguri defensiv. Voi avea o discuție cu băieții.
Vom analiza ceea ce nu a mers. Trebuie să acceptăm realitatea. Au fost momente în care a apărut o ușoară disperare. Trebuie să ne adunăm rapid. Jucătorii care au venit de pe bancă au adus plusul necesar. Trebuie să rămânem concentrați.
Încercăm să obținem puncte la fiecare meci. Suntem o echipă care se poate bate la partea fruntașă a acestui play-out. Trebuie să dăm tot ce avem mai bun", a spus Laszlo Balint, la finalul meciului.
Petrolul Ploieşti - UTA Arad, 1-1
Gheorghe Grozav (11) a deschis scorul pentru ploieşteni, după un assist al lui Sergiu Hanca, iar Claudiu Micovschi a egalat din pasa lui Tiberiu Căpuşă (82).
În meciurile directe din sezonul regulat, scorul a fost egal la Ploieşti (0-0), iar UTA s-a impus cu 1-0 acasă.
Clasament play-out Superliga
Urmăriți SPORT.RO și pe Google News