Valencia 3 - 2 Real Madrid, in Supercupa Spaniei!

Real Madrid Valencia Superliga
Data publicarii: Luni 18 August 2008, 08:54
Data actualizarii: Luni 18 August 2008, 11:47
Real Madrid nu a reusit sa castige in meciul tur din Supercupa Spaniei contra Valenciei, scor 3-2.

Realul lui Schuster a debutat cu stangul in primul si cel mai important meci din noua stagiune. In primul meci din Supercupa Spaniei, Realul nu a profitat de toate ocaziile pentru a inscrie in fata Valenciei. Apararea construita de Emery a rezistat numai pana in minutul 13, cand Van Nistelrooy a inscris din pasa perfecta a lui De la Red.

Valencia a ripostat in minutul 55 prin Mata, dupa faza pornita de pe partea dreapta de la Joaquin. Villa a inscris cu capul pentru 2-1 in minutul 58, iar Realul era in sah. Acelasi Van Nistelrooy a salvat situatia reusind sa gaseasca drumul spre gol, in minutul 67. Cu 10 minute inainte de final, Vicente a adus victoria si marile sperante pe care Valencia le pastreaza pentru retur.

Valencia: Hildebrand, Miguel, Albiol, Alexis, Moretti, Joaquín (64'), Albelda, Baraja (74'), Mata (70'), Silva, Villa, Guaita, Helguera, Edu, Morientes, Pablo (64'), Vicente (70'), Fernandes (74').

Real Madrid: Casillas, Salgado (63'), Javi García, Heinze, Torres, Diarra, De la Red, V. der Vaart, Robinho (63'), Raúl (74'), V. Nistelrooy, Dudek, Metzelder, Robben (63'), Guti (74'), Higuaín, Saviola, Ramos (63').