Roma, ingenunchiata de doi romani si un fost stelist! Declaratie incredibila de la pauza: "Vreau sa joc la Roma!" VIDEO

AS Roma Chievo Superliga
Data publicarii: Miercuri 08 Mai 2013, 11:10
Data actualizarii: Miercuri 08 Mai 2013, 11:01

►Moscova, la picioarele lui SuperDan! Dinamo Moscova - Krasnodar, sambata 12:30 in direct Sport.ro si Voyo.ro!

Mijlocasul ofensiv al formatiei Chievo Verona, Adrian Stoian, a declarat ca isi doreste sa evolueze la AS Roma, echipa care l-a cedat la gruparea veroneza, informeaza Sky Sport.

"Vreau sa joc la AS Roma, este un obiectiv pe care il am de cand am ajuns aici. Multumita Romei sunt in Serie A si multumita formatiei Chievo joc. Vom vedea ce va fi" a declarat Stoian, intervievat de Sky Sport la pauza meciului AS Roma - Chievo Verona.

Formatia AS Roma, cu portarul Bogdan Lobont integralist, a fost invinsa, marti cu 1-0 de Chievo Verona. Unicul gol al meciului a fost marcat de Thereau, in minutul 90 (VIDEO AICI)

La Chievo Verona au evoluat Paul Papp si Adrian Stoian. Papp a fost integralist si a primit un cartonas galben in minutul 45+1. Stoian, care a evoluat pana in minutul 83, a primit un cartonas galben in minutul 42.

In urma victoriei de pe Olimpico, formatia Chievo si-a asigurat ramanerea in Serie A.