Reacție directă a lui Adrian Mutu, după remiza cu Farul Constanța: "Avem nevoie de asta"

Adrian Mutu CFR Cluj Farul Constanta Superliga Adrian Mutu
Data publicarii: Sambata 02 Martie 2024, 22:10
Data actualizarii: Sambata 02 Martie 2024, 22:21

Farul Constanţa a terminat la egalitate cu CFR Cluj, 1-1, pe teren propriu, într-un meci din etapa a 29-a a Superligii, penultima din sezonul regulat.

Farul Constanța a deschis scorul prin Ronaldo Deaconu (65), după o pasă venită de la Louis Munteanu. Clujenii au egalat pe final, prin fundaşul Arlind Ajeti (82), după o minge respinsă de Constantin Grameni, la un corner.

Campioana Farul are o victorie şi două egaluri în ultimele patru etape şi riscă să nu intre în play-off. CFR Cluj are două victorii şi două egaluri în ultimele patru etape, având trei meciuri jucate în deplasare.

Concluziile lui Adrian Mutu după Farul - CFR 1-1

Tehnicianul celor de la CFR Cluj a vorbit despre remiza de la Constanța, dar și despre ce ar trebui îmbunătățit în jocul echipei pe care o pregătește.

"Au fost două reprize diferite. În prima repriză am suferit din cauza pressingului foarte bun al Farului, în repriza a doua am fost echipa care a dominat.

Trebuie să fructificăm fazele pe care le-am avut, nu am avut inspirație în fața porții, a fost un meci greu. După jocul din repriza a doua, meritam golul. Totul timpul ne-a aparținut repriza a doua în meciuri, de când am venit. E un lucru bun, pentru că reușim să schimbăm, dar avem nevoie de mai multă personalitate și forță în prima repriză, să controlăm jocul.

Se înjumătățesc punctele, e important să câștigăm și ultima partidă din sezonul regulat. Să vedem cine intră în play-off, e luptă mare", a declarat Adrian Mutu, după meci.