Bernd Storck Sepsi OSK Superliga Superliga Bernd Storck / Sursă Foto - Facebook Sepsi OSK
Data publicarii: Duminica 19 Mai 2024, 00:38
Data actualizarii: Duminica 19 Mai 2024, 00:37

Sepsi OSK a pierdut cu 2-3 în fața celor de la Universitatea Craiova.

Covăsnenii s-au deplasat sâmbătă seară în Bănie, pentru confruntarea de pe stadionul ”Ion Oblemenco” împotriva oltenilor. La capătul celor 90 de minute, craiovenii s-au impus cu 3-2 și au încheiat sezonul completând podiumul.

Bernd Storck, antrenorul celor de la Sepsi OSK, a reacționat după meci și a evidențiat faptul că detaliile mici au făcut diferența. Mai mult, tehnicianul a precizat că și-a avertizat elevii la pauza meciului că Universitatea Craiova, după o primă repriză modestă, va începe în forță actul secund.

”Detaliile mici fac diferența. Le-am spus jucătorilor la pauză că în repriza a doua Universitatea Craiova va avea forță. Am făcut mici greșeli, dar se întâmplă în fotbal. În general, sunt mulțumit de modul în care au evoluat jucătorii.

Prima repriză a noastră a fost perfectă, nu le-am oferit ocazii la poarta noastră. Am făcut un play-off foarte bun, vreau să le mulțumesc băieților. Am jucat bine și aici, la Craiova. Este destul de trist faptul că am pierdut acest meci”, a spus Bernd Storck după meci.