Reacția lui Bernd Storck, după ce Sepsi OSK a spulberat-o pe Poli Iași în campionat

Sepsi OSK - Poli Iasi Bernd Storck Superliga Superliga Bernd Storck | Imago Images
Data publicarii: Vineri 19 Ianuarie 2024, 19:32
Data actualizarii: Vineri 19 Ianuarie 2024, 19:32

Sepsi OSK - Poli Iași s-a încheiat 6-0.

Cele două echipe s-au întâlnit pe ”Sepsi Arena” la Sfântu Gheorghe în etapa #22 din sezonul regulat al Superligii României. La capătul celor 90 de minute, covăsnenii au înregistrat toate cele trei puncte.

Bernd Storck, antrenorul principal al lui Sepsi OSK, a vorbit după victoria categorică de la Sfântu Gheorghe despre evoluția elevilor săi și a subliniat faptul că Marius Ștefănescu e un jucător extrem de important pentru covăsneni.

”Un start bun. Nu a fost chiar atât de ușor. Cred că primul gol a fost cheia. Da, a fost un pic norocos, dar a fost cheia. Ștefănescu e un jucător important pentru noi. Sper că are o șansă și la echipa națională.

Nu le-am dat adversarilor șanse. Un singur șut cred că au prins, acea lovitură liberă. Vom vedea ce se va întâmpla și în această perioadă. Pe Damașcan l-am pierdut deja.

Momentan, sunt fericit cu rezultatul și victoria de astăzi. Trebuie să fim o echipă. Să muncim împreună ca o echipă”, a spus Bernd Storck după meci.

Sepsi OSK - Poli Iași 6-0

Florin Ilie și-a dat autogol în minutul 19, iar Sepsi OSK a dat startul recitalului. Cosmin Matei a dus scorul la 2-0 în minutul 36, iar Păun a majorat diferența în minutul 42.

În repreiza secundă, Kallaku (minutul 63) și-a trecut și el numele pe tabela de marcaj, alături de Marius Ștefănescu (minutul 85) și Bălașa (minutul 88).