FCU Craiova - Petrolul Ploiesti Superliga Vladislav Blanuta Superliga
Data publicarii: Marti 19 Decembrie 2023, 19:39
Data actualizarii: Marti 19 Decembrie 2023, 19:38

FCU Craiova - Petrolul Ploiești s-a încheiat 2-0.

Cele două echipe și-au dat întâlnire în etapa #21 din Superliga României, pe stadionul ”Ion Oblemenco” din Bănie. La capătul celor 90 de minute, FCU Craiova a beneficiat de toate cele trei puncte.

Ratarea sezonului în Liga 1?! Blănuță, izbit de ghinion în FCU Craiova - Petrolul Ploiești

În minutul 80 al partidei, Vladislav Blănuță, cotat la 150.000 de euro, conform site-urilor de specialitate, a reluat în bară, din aproximativ doi metri, cu poarta goală.

Atacantul a înregistrat, în consecință, una dintre cele mai mari ratări din acest sezon. Totuși, FCU Craiova a supraviețuit și fără golul lui Vladislav Blănuță, câștigând cu 2-0.

Vârful se află la olteni din iulie 2023, moment în care a semnat un contract valabil până la finele sezonului 2027/28 cu echipa de pe stadionul ”Ion Oblemenco”.

FCU Craiova - Petrolul Ploiești 2-0

A fost show în Bănie la FCU Craiova - Petrolul Ploiești. Ratări, ocazii, gafe, dar și goluri s-au înregistrat în partida de pe ”Ion Oblemenco” din etapa #21 din primul eșalon al României.

În minutul 78, Vlad Achim a deschis scorul din pasa lui Matheus Mascarenhas, iar Vladislav Blănuță a închis tabela de marcaj în minutul 90, marcând golul cu numărul doi pentru olteni.