Sepsi OSK - Rapid Bucuresti Cosmin Matei Horatiu Moldovan Superliga
Data publicarii: Luni 10 Aprilie 2023, 21:11
Data actualizarii: Luni 10 Aprilie 2023, 22:12

Sepsi OSK și Rapid București s-au duelat în etapa cu numărul trei din play-off-ul Superligii.

În minutul 47 al partidei, Horațiu Moldovan a avut o intervenție precisă, dar a boxat mingea în fața lui Cosmin Matei. Fotbalistul covăsnenilor a făcut, însă, o preluare în plus, iar după ce a șutat, portarul Rapidului a avut o nouă paradă spectaculoasă.

Ratarea sezonului? Cosmin Matei s-a pierdut în fața lui Horațiu Moldovan

În cazul în care Cosmin Matei ar fi reușit să marcheze, Sepsi ar fi condus-o deja pe Rapid cu 2-0 încă de la fluierul de start al părții secunde, iar jucătorul formației dirijate de Cristiano Bergodi ar fi ajung la a șaptea reușită în această stagiune a Superligii.

Sepsi OSK a deschis scorul în prima repriză. Jonathan Rodriguez i-a pasat decisiv lui Alexandru Tudorie în minutul 26, iar nouarul trupei din Sfântu Gheorghe l-a executat fără drept de apel pe Horațiu Moldovan, goalkeeperul celor de la Rapid București.