Rapid 1-0 Arsenal Kiev in Antalya! GOL Grigorie!

Arsenal Kiev Rapid Superliga
Data publicarii: Marti 09 Februarie 2010, 18:32
Data actualizarii: Marti 09 Februarie 2010, 18:33

Rapid a invins, marti, cu scorul de 1-0 (0-0) echipa ucraineana Arsenal Kiev in a treia partida amicala disputata in cadrul stagiului de pregatire din Antalya.

Unicul gol al meciului a fost marcat de mijlocasul Stefan Grigorie in minutul 73.

Antrenorul Nicolae Manea a folosit in aceasta partida urmatorul unsprezece: Bornescu - Helder, A. Iordache, M. Constantin, Bozovici - Herea, Lazar - Cesinha, Spadacio, I. Iordache - Ionita. In repriza secunda, tehnicianul i-a mai introdus pe Fl. Tene, D. Bratu, Fernandes, Iencsi, Raduta, Grigorie si Matici.

Pentru formatia din Kiev a evoluat in repriza a doua a meciului si fostul jucator al echipei Rapid, Ionut Mazilu.

In celelalte doua amicale din Antalya, Rapid a obtinut o victorie, 1-0, cu Jagellonia Bialystok (Polonia) si un rezultat de egalitate, 2-2, cu Banik Ostrava (Cehia). Ultima partida amicala a formatiei giulestene este programata, joi, cu echipa ucraineana Vorskla Poltava.