Răducioiu, mesaj ferm pentru Hagi: "Trist! Îmi pare rău pentru Gică, dar ăsta e adevărul"

Florin Raducioiu Farul Constanta Gica Hagi U Cluj Superliga
Data publicarii: Duminica 22 Octombrie 2023, 00:05
Data actualizarii: Duminica 22 Octombrie 2023, 00:05
Farul Constanța a obținut doar o remiză contra Universității Cluj, pe teren propriu, scor 1-1, în runda a 13-a din Liga 1.
Venită după trei victorii consecutive, Farul nu a început grozav partida de la Ovidiu. George Cîmpanu a deschis scorul pentru oaspeți în minutul 16, iar campioana a egalat la jumătatea reprizei secunde, după un gol marcat de Tudor Băluță în urma unui assist spectaculos al lui Budescu.

Florin Răducioiu: "Echipa lui Hagi nu mai este echipa de anul trecut. Îmi pare rău pentru Gică"

După meci, Florin Răducioiu s-a declarat dezamăgit de modul în care Farul arată în acest sezon. Deși constănțenii și-au revenit din punct de vedere al rezultatelor și au urcat pe poziție de play-off, fostul internațional remarcă anumite diferențe importante față de stagiunea precedentă.

"Hagi are toate motivele să fie nervos. Echipa sa nu mai este echipa de anul trecut, nu mai e acea echipă agresivă, care vrea să câștige cu orice preț mingea, să domine adversarul. Farul a pierdut din acel stil.

Îmi pare rău pentru Gică, dar ăsta e adevărul. Azi am văzut un meci un pic trist, un meci care nu m-a emoționat. Pe mine Farul m-a emoționat anul trecut. Anul ăsta e cu totul altă poveste", a spus Florin Răducioiu, la Prima Sport.

Farul Constanța ocupă locul 6 în Liga 1, cu 19 puncte strânse în 12 etape. Pentru dobrogeni urmează restanța cu UTA Arad, de acasă, joi, de la ora 20:00.