Radu Petrescu i-a purtat ghinion! Cristiano Ronaldo a mai pierdut șansa de a câștiga un trofeu la Al-Nassr

Cristiano Ronaldo al nassr radu petrescu Superliga Cristiano Ronaldo
Data publicarii: Luni 24 Aprilie 2023, 23:53
Data actualizarii: Luni 24 Aprilie 2023, 23:53

Al Nassr nu a putut să se impună pe teren propriu cu Al Wehda.

Cele două echipe s-au confruntat în semifinalele King Cup din Arabia Saudită. Al Wehda a câștigat cu 1-0 și s-a calificat în finală, unde va da peste Al-Hilal.

Cu Radu Petrescu la centru, Cristiano Ronaldo nu a putut să înscrie în poarta apărată de Munir. Unicul gol al partidei a fost înscris de către Jean David Beaguel în minutul 23 al meciului.

Mai mult, Al Nassr a jucat din minutul 53, când Al Hafith a văzut cartonașul roșu, în superioritate numerică. E a doua înfrângere consecutivă pe care o suferă echipa lui CR7.

Al Nassr a mai pierdut în ultima etapă de campionat contra lui Al Hilal, scor 0-2. Atunci, Ighalo a reușit să marcheze de două ori din două lovituri de la 11 metri și să aducă cele trei puncte la ocupanta locului patru.

Al-Nassr, în campionat

După 24 de meciuri disputate în campionatul Arabiei Saudite, Al-Nassr a înregistrat 53 de puncte din 72 posibile. În consecință, clubul a obținut 16 victorii, cinci rezultate de egalitate și trei înfrângeri până acum.

În următoarea etapă, Al-Nassr se va duela cu Al-Raed vineri, 28 aprilie, de la ora 21:30. La Al-Raed e antrenor Marius Șumudică din iulie 2022.