Vaslui 4-3 Timisoara! (Wesley '28, Luchin aut. '30, Temwanjera '70, Milisavljevic '86 / Bucur '7, '9, Karamian '68)

FC Vaslui Poli Timisoara Superliga
Data publicarii: Sambata 18 Aprilie 2009, 18:28
Data actualizarii: Sambata 18 Aprilie 2009, 20:26

Timisoara a ratat sansa sa urce pe primul loc in Liga I | Comenteaza aici rezultatul

Spectacol total la Vaslui - Timisoara, unde Balint a ratat sansa de a urca pe primul loc in Liga I, dupa ce Dinamo a pierdut la Iasi cu 1-0.

Meciul a inceput perfect pentru Timisoara. Bucur a marcat de doua ori in minutele 7 si 9. In minutul 28, Vaslui a reusit sa revina in meci prin Wesley, pentru ca doua minute mai tarziu, Luchin sa isi dea autogol, iar Vaslui sa egaleze. Dupa pauza, Timisoara a lovit din nou prin Karamian, in minutul 68, insa Temwanjera a egalat in minutul 70, pentru ca Milisavljevic sa aduca o victorie senzationala pentru Vaslui, scor 4-3.

Min 86: GOL VASLUI! Milisavljevic duce scorul la 4-3!
Min 70 GOL VASLUI! Ce meci, Temwanjera egaleaza!

Min 68: GOL TIMISOARA! Karamian inscrie si o duce pe Poli pe primul loc in clasament.
Min 30: GOL VASLUI! Incredibil, Timisoara pierde primul loc dupa ce Luchin isi da autogol!
Min 28: GOL VASLUI! Wesley marcheaza in fata lui Poli dupa ce a reusit sa inscrie si cu Urziceni in Cupa.
Min 9: GOL TIMISOARA! Bucur reuseste dubla dupa ce marcheaza din penalty!
Min 7: GOL TIMISOARA! Gigel Bucur deschide scorul cu o lovitura de cap din 6 metri, dupa o centrare perfecta a lui Curtean!