Primul ATAC al lui Gigi la Reghe: "A gresit schimbarea!" Toate tunurile pe Stanca: "Ne-a ingropat!" Doi jucatori scosi din primul 11 de patron!

Steaua Gigi Becali Laurentiu Reghecampf Superliga
Data publicarii: Luni 27 August 2012, 23:24
Data actualizarii: Marti 28 August 2012, 00:30

FC Vaslui 3-1 Steaua / Steaua a dominat categoric in prima parte a meciului insa a cedat dupa 2 gafe mari ale lui Stanca!
30 August ora 20.30 Steaua - Ekranas, LIVE pe ProTV si voyo.ro

"Lasa ca o sa ia si Stanca. Tu esti portar, iesi pe centrare! Nici nu mi-am dat seama ca e gol la a doua reusita. Cu siguranta va intra Tatarusanu! Stanca nu era concentra, figuri de mare portar sa nu fie concentrat in timpul meciului

Am avut si ghinioane. Ei abia in minutul 20 au ajuns la poarta noastra.

Parea afectat la finalul partidei Reghe, dar in momentul in care faci schimbare proasta normal ca esti afectat. Pai cum sa-l schimbi pe Popa? Chipciu dormea pe teren. Nu era in apele lui. Nici Rusescu nu era in apele lui.

Cand l-am vazut pe Nikolici ziceam ca nu avem nicio treaba, ii batem. Trebuia sa-i scoata pe Chipciu sau Rusescu. Ca sa castigi, trebuie sa alergi. Altfel n-ai sanse!

Conteaza o mica masinarie, Popa a fost foarte activ acolo pe dreapta. Cand scoti jucatorul mai activ si il lasi pe cel mai obosit asta se intampla. Nu am ce sa-i reprosez echipei. Ii reprosez lui Chipciu care dormea pe teren. Lui Rusescu nu ai ce sa-i spui ca nu mai putea. L-am vazut de la inceput ca nu era in apele lui.

Nu am spus ca nu mi-a placut Chipciu. Am spus ca dormea pe teren in prima repriza dupa minutul 60, in prima repriza mi-a placut foarte mult

Ma imbat si eu cu apa rece. Ce ghinion? Nu e valoare cand pierzi dupa ce ai avut 1-0 in minutul 60. Sau ii amendez pe unii jucatori. Ii amendez adica vor sta in tribuna.

Chipciu va promit ca de acum incolo va sta numai pe banca. De unde a plecat al treilea gol? Respingerea aia a lui Georgievski trebuia sa fie la el. Dar unde era Chipciu? Dormea pe teren! Pai tu esti condus si dormi pe teren?
Nu stiu ce se intampla cu el, e ceva la mijloc. A avut dreptate Victor Piturca" a spus Gigi Becali la gsp tv.