Primele imagini cu Andrea Compagno după accidentarea horror din meciul cu Chindia! Cum arată atacantul italian

Andrea Compagno Chindia Targoviste FCSB Superliga
Data publicarii: Sambata 17 Decembrie 2022, 17:58
Data actualizarii: Sambata 17 Decembrie 2022, 18:04

FCSB s-a impus în etapa a 20-a din Superliga în fața Chindiei Târgoviște, scor 2-0, însă victoria i-a costat scump pe „roș-albaștri”.

Darius Olaru şi Andrea Compagno au ieșit accidentați de pe teren încă din startul meciului, după ce s-au lovit cap în cap în minutul trei al partidei.

După ce au primit îngrijiri medicale pentru câteva minute bune pe teren, cei doi au fost transportați cu ambulanța la spital, unde au avut parte de investigații amănunțite.

Aflat în vacanță forțată, Compagno se relaxează în momentul de față alături de bunicul său, cel care i-a fost mereu alături de când s-a apucat de fotbal.

„Acasă, cu Matadorul”, a fost mesajul postat de Salvo Armato pe rețelele de socializare.

Compagno pierde importantă pentru FCSB

„Ne-a nenorocit dubla aia accidentare de la Ploieşti, dacă acolo am reuşit să câştigăm doar prin determinare, acum absenţele au cântărit prea greu. Noi suntem o echipă cu Olaru şi Compagno, alta fără”, a spus Mihai Stoica, la Orangesport - mai  multe detalii AICI.