Prima victorie in Turcia: Dinamo 3-0 Lech Poznan

Data publicarii: Vineri 08 Februarie 2008, 14:40
Data actualizarii: Vineri 08 Februarie 2008, 14:40
DINAMO DA SEMNE DE REVENIRE

Dupa 0-2, in fata croatilor de la Slaven Belupo, Dinamo a mai salvat ceva din seria neagra a amicalelor. Dinamovistii au trecut cu 3-0 de polonezi de la Lech Poznan, in cel de-al doilea meci de pregatire din Antalya. Golurile dinamovistilor au fost marcate de Bratu (min 7), Adrian Cristea (min 42) si Alexe (min 79).

Dinamo a inceput meciul cu: Dennis Romanovs – Flavius Stoican, Cosmin Moti, Lucian Goian, Musat – Gabriel Torje, Andrei Margaritescu, Adrian Cristea, Gabriel Bostina - Liviu Ganea, Florin Bratu.

In repriza a doua Talnar a trimis in teren urmatoarea echipa: Romanovs - Blay, Galliquio, Izvoranu, Pulhac - Zicu, Ropotan, Vranjkovici, C. Munteanu - Fl. Bratu, Alexe.

Gol Dinamo. Liviu Ganea obtine o lovitura de la 11 metri in minutul 7 al meciului, iar Florin Bratu transforma pentru 1-0

Gol Dinamo. Cristea inscrie pentru 2-0 in minutul 42 dupa o lovitura libera din apropierea careului

Gol Dinamo. Alexe reuseste sa marcheze cu un sut plasat, din interiorul careului si duce scorul la 3-0 in minutul 79.