Premiership a luat-o razna: Fuller, eliminat pentru ca si-a palmuit capitanul!

Data publicarii: Luni 29 Decembrie 2008, 12:36
Data actualizarii: Luni 29 Decembrie 2008, 13:12
Ultima patanie din campionatul Angliei: jucatorii nu se mai iau la bataie cu adversarii ci cu proprii colegi de echipa.

La meciul dintre Stoke City si  West Ham terminat 1-2 atacantul jamaican Ricardo Fuller a luat-o razna rau de tot.

Jucatorul si-a palmuit capitanul Andy Griffin imediat dupa golul egalizator al lui West Ham din minutul 51. Atacantul i-a reprosat lui Griffin ca nu a fost atent la faza golului: s-a dus tinta la capitan si l-a plesnit peste fata. Arbitrul nu a ezitat si i-a aratat imediat cartonasul rosu. In 10 oameni Stoke a pierdut in minutul 88 cand West Ham a reusit golul doi.

Fuller a fost amendat cu salariul pe doua saptamani si pus sa scoata din buzunar  20 de mii de lire pentru scurtul moment de nebunie.