Peluza Nord cere intervenția "autorităților competente" după Petrolul - FCSB! Ce au pățit fanii campioanei la Ploiești

Peluza Nord cere intervenția "autorităților competente" după Petrolul - FCSB! Ce au pățit fanii campioanei la Ploiești Superliga

Peluza Nord FCSB a emis un comunicat după meciul dintre Petrolul și campioana României, disputat pe Stadionul Ilie Oană din Ploiești și încheiat la egalitate, 0-0.

Conducerea clubului Petrolul a decis să pună la vânzare pachete de bilete care să cuprindă atât meciul cu FCSB de joi seară, cât și următorul de acasă, împotriva celor de la UTA Arad, programat sâmbătă, 15 februarie.

Peluza Nord de la FCSB reclamă că Petrolul le-a vândut bilete și pentru meciul de aseară, și pentru cel cu UTA

Decizia se pare că nu a vizat numai fanii Petrolului, ci și pe cei ai oaspeților. Peluza Nord a publicat biletele primite de galeria lui FCSB, unde se specifică în mod clar că respectivele tichete sunt valabile atât pentru meciul Petrolul - FCSB, cât și Petrolul - UTA.

Peluza condusă de Gheorghe Mustață aduce în discuție și situația mai mult decât bizară care s-ar crea, cea în care suporterii de la FCSB și UTA Arad ar trebui să stea, conform biletelor, în același loc la meciul de sâmbăta viitoare.

"Ne exprimăm profunda nemulțumire față de decizia celor de la Petrolul Ploiești de a impune achiziționarea unui pachet pentru doua meciuri pentru a participa la meciul de joi 06.02.2025, în condițiile în care această practică, credem, că este interzisă.

Considerăm că această măsură este nedreaptă și afectează negativ experiența suporterilor echipei noastre și a celor de la UTA Arad, mai ales că aceștia vor fi nevoiți să stea în peluză alături de suporterii echipei noastre care deja au bilet la acest meci.

La data meciului dintre Petrolul Ploiești și UTA Arad, toți suporterii prezenți aseară în peluza oaspeților vor veni la meci pentru... a intra în sectorul unde avem achiziționate bilete. 

Solicităm autorităților competente să verifice această decizie și să respecte drepturile suporterilor de a participa la evenimente sportive într-un mod corect și transparent.

Vă invităm pe toți să ne susțineți în acest demers și să ne alăturăm vocile pentru a aduce o schimbare pozitivă.

Cu respect", a transmis Peluza Nord.

VIDEO Galeria lui FCSB, prezentă în număr mare la Ploiești

Publicitate
Modifică setările cookies
Don’t miss out on our news and updates! Enable push notifications
Get notifications about important news!