Pariul făcut de Ilie Dumitrescu, după ce a văzut Rapid - CFR Cluj 3-1: "Eu vă spun!"

Ilie Dumitrescu CFR Cluj Cristi Sapunaru Dragos Grigore Rapid Superliga
Data publicarii: Luni 01 Mai 2023, 23:51
Data actualizarii: Luni 01 Mai 2023, 23:49

Rapid a învins campioana CFR Cluj, scor 3-1, în runda a șasea din play-off, iar giuleștii continuă să spere la calificarea în Conference League.

Rapid a făcut 2-0 după doar 12 minute. Marko Dugandzic a transformat un penalty, iar Mattias Kait a majorat avansul la trei minute distanță. CFR Cluj a egalat repede, prin Christopher Braun, Dugandzic a făcut 3-1 chiar înainte de pauză, iar tabela a rămas nemodificată în repriza secundă.

Ilie Dumitrescu: "Săpunaru, Grigore și Morais mai joacă liniștiți două sezoane"

După meci, Ilie Dumitrescu a remarcat defensiva celor de la Rapid și a transmis că este convins că veteranii Cristi Săpunaru (39 de ani), Dragoș Grigore (36 de ani) și Junior Morais (36 de ani) vor putea juca încă două sezoane la formația giuleșteană.

Fostul internațional spune că, în ciuda vârstei, Cristi Săpunaru, câștigător al Europa League cu FC Porto, în 2011, este unul dintre cei mai buni stoperi din țară.

"Mă uitam la experiența liniei de fund de la Rapid. Băieții ăștia mai pot juca foarte liniștiți încă două sezoane la cum au jucat în seara asta - Săpunaru, Grigore și Morais.

Eu vă spun că Săpunaru este sezonul ăsta unul dintre cei mai buni, de departe! E în top 3 cei mai buni fundași", a spus Ilie Dumitrescu, la Digisport.