Pandurii 1-1 Poli Iasi! (Stromajer 30 / Viveiros 87)

pandurii Poli Iasi Superliga
Data publicarii: Miercuri 05 Mai 2010, 18:24
Data actualizarii: Miercuri 05 Mai 2010, 18:34

Pandurii lui Cartu au mai facut un pas gresit in campionat, scor 1-1 cu Poli Iasi pe teren propriu.

Gazdele au deschis scorul prin Stromajer '30, iar oaspetii au egalat prin Viveiros '89.

In minutul 30, portarul Branet a respins un sut al lui Hidisan, mingea a ajuns la Popete, acesta a centrat si Stromajer a inscris cu o lovitura de cap, din careul mic.

Viveiros a egalat in minutul 89, cu un sut de la aproximativ 25 de metri, la vinclu.

Din minutul 83, oaspetii au jucat in inferioritate numerica, dupa eliminarea lui Adrian Ilie.

In minutul 86, antrenorul gazdelor, Sorin Cartu, a fost trimis in tribuna de arbitrul Draganescu, pentru proteste.

Pandurii Targu Jiu: 80. Mingote - 14. Popete, 18. Martinovici, 4. Chibulcutean, 6. Cardoso - 10. Hidisan, 25. Tremonti (5. Pacurar '63), 16. Rusu, 8. Orac - 20. Stromajer (9. I. Stancu '79), 21. Kamara (23. Raskovici '46). Antrenor: Sorin Cartu.

Poli Iasi: 1. Branet - 30. Straut, 21. Mihajlov, 23. Ad. Ilie, 28. L. Munteanu - 24. Straton (19. Bersnjak '55), 8. Ignatov, 26. V. Negru - 11. Bujor, 99. V. Badea (17. Diarrassouba '62), 14. Paun (16. Viveiros '53). Antrenor: Dumitru Dumitriu.

Cartonase galbene: Cardoso '35, Orac '68, Chibulcutean '87 / Straut '14, Ad. Ilie '39, '83, Bersnjak '87, Viveiros '88, Branet '90+2.
Cartonas rosu: Ad. Ilie '83.
Arbitri: Mugurel Draganescu (central) - Adrian Vidan, Bogdan Velicu (asistenti) - Mihai Prodan (rezerva).
Observatori: Ion Turculeanu, Ioan Muresan.

La meci au asistat aproximativ 7.000 de spectatori.