Oțelul Galați - FC Voluntari 2-2. Dorinel Munteanu e ”X-Man” în Superligă! Șase egaluri din șapte meciuri

Otelul Galati fc voluntari Superliga
Data publicarii: Vineri 25 August 2023, 20:27
Data actualizarii: Vineri 25 August 2023, 20:29

Meciul dintre Oțelul Galați și FC Voluntari s-a încheiat la egalitate, scor 2-2.

Oțelul Galați - FC Voluntari 2-2

Minutul 90+5: FINAL DE MECI!

Minutul 80: GOOOL FC Voluntari! Ilfovenii restabilesc egalitatea prin Niță, care este lăsat singur cu Relu Stoian și punctează din poziție ideală. După ce a înscris, Dumiter a bifat și un ”assist”.

Minutul 77: GOOOL FC Voluntari! Dumiter profită de o gafă uriașă în defensiva moldovenilor și reduce din diferență. Final încins la Galați.

Minutul 46: S-a reluat jocul!

Minutul 45: PAUZĂ!

Minutul 41: GOOOL Oțelul Galați! Pop duce scorul la 2-0 după ce reia excelent o minge centrată de pe partea stângă.

Minutul 28: GOOOL Oțelul Galați! Cisotti transformă cu un șut pe jos. Italianul a avut emoții, pentru că Vâlceanu a ghicit colțul, dar nu a putut respinge mingea.

Minutul 26: Penalty pentru Oțelul Galați! Cisotti cade în careu după ce a fost faultat de Paz, iar Horațiu Feșnic dictează lovitură de la 11 metri.

Minutul 1: Fluier de start la Galați!

• Oțelul Galați: Stoian - Adăscăliței, Yabre, Lovric, Zhelev - Cisotti, Lopez Varela, Pereira Nunes - Tănasă, Pop, Maricel
  • FC Voluntari: Vâlceanu - Ricardinho, Paz, Matricardi, Boboc - Sigurjonsson, Crepulja, Rață - Aliji, Nemec, Andrei

Formația gălăţeană s-a dovedit a fi o nucă tare pentru adversari, elevii lui Dorinel Munteanu remizând în cinci dintre cele șase jocuri disputate în ediţia curentă. De partea cealaltă, cu nouă puncte strânse, ilfovenii au încheiat runda precedentă pe loc de play-off.

Cele două echipe se vor afla pentru întâia oară faţă-n faţă în principala competiţie internă.