Nu se mai opreste din dat goluri! "Ce GOLGHETER am ratat!" Jucatorul UNIC in Liga 1 pe care l-a ratat Steaua:

Victoras AStafei Gaz Metan Medias Steaua Superliga
Data publicarii: Sambata 25 August 2012, 14:00
Data actualizarii: Sambata 25 August 2012, 13:39

Steaua sarbatoreste calificarea in grupele Europa League! 30 August ora 20.30 Steaua - Ekranas, LIVE pe ProTV si voyo.ro

Victoras Astafei, mijlocasul adus de Gaz Metan Medias de la FCM Tg. Mures, a marcat pana acum trei goluri pentru echipa sa.

Sportivul care a salvat-o pe Gaz Metan de la un dezastru cu Steaua, reusind sa marcheze golul care stabilit scorul la 1-1, a fost la un pas de un transfer la Steaua.

MM Stoica i-a remarcat potentialul inca din luna mai, dar o posibila mutare a acestuia la echipa din Ghencea a ramas doar la nivelul discutiilor.

Mijlocasul si-a scapat echipa si de la un egal rusinos cu noua promovata, Viitorul Constanta, si a inscris golul decisiv al partidei in minutul 89, cu care Gaz Metan s-a impus cu 1-0.

Jucatorul pare sa aiba o preferinta pentru golurile inscrise in ultimele minute ale partidelor. El a asigurat victoria lejera a formatiei sale in meciul cu CS Tr. Severin,in minutul 90, cu un sut la coltul lung, care a marit diferenta de pe tabela la 2-0.

Parada de goluri a lui Astafei este cu atat mai impresionanta cu cat mijlocasul a suferit o accidentare anul trecut, din cauza careia nu a putut juca 5 luni. De la revenirea sa pe teren, el poarta o casca speciala.

Astafei e un jucator unic in Liga I. Scrie poezii pentru iubitele sale si le publica pe blogul sau personal. "Cand simt nevoia sa scriu, scriu. Nu scriu lucruri despre fotbal, pentru ca nu e mai important decat viata in sine. Nu-mi plac oamenii indolenti si plictisiti de viata, care nu fac nimic sa schimbe asta. Nu fac nimic, nu vor sa auda nimic, sa stie nimic, pur si simplu le e bine asa", a explicat Astafei intr-un interviu in Adevarul de Cluj.