”Nu mai e mulțumit!” Laszlo Dioszegi, deranjat de schimbarea de atitudine a lui Bernd Storck! Avertisment pentru neamț

Sepsi OSK Bernd Storck laszlo dioszegi Superliga Laszlo Dioszegi
Data publicarii: Sambata 23 Martie 2024, 19:43
Data actualizarii: Sambata 23 Martie 2024, 19:43

Sepsi Sfântu Gheorghe a fost învinsă în prima etapă din play-off de FCSB, scor 1-2.

Florinel Coman a dechis scorul în minutul 11, dar Debeljuh a restabilit egalitatea în minutul 25 de la 11 metri. Scorul final a fost stabilit de Băluță cu doar câteva minute înainte de finalul primei reprize.

Laszlo Dioszegi: ”Storck e cel care plătește dacă nu ia deciziile bune!”

Laszlo Dioszegi a fost nemulțumit de prestația echipei sale din meciul cu FCSB, în special de felul în care s-au prezentat covăsnenii în cea de-a doua repriză.

După meciul cu FCSB am tras concluzia că suntem o echipă care joacă fotbal 60 de minute, după care se cam stinge. Ăsta e adevărul, nu avem de ce să ne ascundem. În repriza a doua am jucat foarte slab, nu am avut inițiativă, nu am avut șuturi la poartă.

Dacă o să continuăm așa o să avem mari probleme, trebuie să vorbesc cu jucătorii. Ne-am bucurat, dar nu e de ajuns să intrăm în playoff. Vrem să intrăm în Conference League, trebuie să fim pe locurile trei sau patru”, a spus Laszlo Dioszegi, conform playsport.ro.

Totodată, finanțatorul lui Sepsi s-a arătat deranjat de schimbarea de atitudine pe care a avut-o Bernd Storck. În momentul în care a fost instalat pe banca tehnică, neamțul s-a declarat mulțumit de lotul echipei, însă acest lucru s-a schimbat în ultima perioadă și a cerut întăriri.

Storck a spus prima dată că lotul este foarte bun și nu vrea să aducem pe nimeni, când s-a întors din Turcia a zis că ar mai avea nevoie de doi, trei jucători, dar a fost prea târziu. Noi am vrut să-i aducem, dar prima dată a zis că vrea să meargă în Turcia, să vadă jucătorii.

Acum nu mai e mulțumit de lotul respectiv, a decis săptămâna trecută că nu mai are nevoie de Bălașa și Rodrigues, a zis că nu au dat randament 100%, nu au făcut niciun sprint în meciurile în care au jucat. Trebuie să respectăm deciziile antrenorului, de aceea l-am pus. După aia, el este cel care plătește dacă nu ia deciziile bune”, a adăugat patronul lui Sepsi pentru sursa citată.