"Nu este posibil sa facem asa ceva! Sunt foarte ingrijorat!" Reghecampf s-a dezlantuit dupa infrangerea cu Astra! Cei 4 jucatori luati in vizor

Steaua Astra Laurentiu Reghecampf Superliga
Data publicarii: Duminica 11 Decembrie 2016, 21:25
Data actualizarii: Duminica 11 Decembrie 2016, 21:33

Astra 1-0 Steaua / Laurentiu Reghecampf si-a criticat jucatorii dupa infrangerea cu campioana din sezonul trecut.

Steaua a pierdut din nou in Liga 1 si poate ajunge pe locul 3 dupa aceasta etapa. Laurentiu Reghecampf a fost foarte nervos dupa ce Steaua a primit gol in prelungirile meciului cu Astra. Nu s-a linistit nici la interviul de dupa meci cand i-a criticat pe Golubovic, Tamas, Adi Popa si Enache.

"Nu imi gasesc cuvintele sa explic ce s-a intamplat. Golubovic da pe langa minge la centrarea lui Adi Popa, Tamas primeste imediat apoi al doilea galben. La ultima faza, contraatac 5 contra 3, Adi Popa suteaza intr-un adversar, apoi ei pleaca pe contraatac si inscriu.

Sunt multe lucruri care ma ingrijoreaza. In momentele importante nu ne putem concentra. Sunt foarte multe lucruri care se intampla pe teren si nu sunt in ordine. Am incercat, am avut ocazii. Nu se poate intampla asa ceva, sa bagi alunecare la jumatatea terenului cand ai galben, sa ii lasi piciorul drept lui Budescu. Si vorbim de jucatori importanti care fac astfel de greseli.

Vom avea un atacant si vom avea un atacant foarte bun. Este foarte greu sa castigam cand la fiecare faza centrezi in fata portii si nu este nimeni acolo sa o bage in poarta. Cred ca este mai greu sa trimiti in bara din 3 metri cand poarta are 7 metri. Astra a fost mai periculoasa in repriza a doua, e normal, Daniel Niculae este un atacant veritabil" a spus Laurentiu Reghecampf la Digi Sport dupa partida cu Astra.