"Noi nu vorbim de playoff". Gabriel Tamaș, discurs realist după înfrângerea din ultimul minut cu CFR Cluj

fc voluntari CFR Cluj Gabriel Tamas Superliga
Data publicarii: Sambata 30 Octombrie 2021, 23:42
Data actualizarii: Sambata 30 Octombrie 2021, 23:56

CFR Cluj s-a impus, scor 1-0, pe teren propriu, în duelul cu FC Voluntari din etapa a 14-a din Liga 1.

Revelația acestui sezon, FC Voluntari, a fost la un pas să plece neînvinsă de pe terenul campioanei României. Trupa lui Liviu Ciobotariu a făcut un meci foarte bun și chiar a controlat jocul în prima parte.

În repriza secunda, CFR s-a aflat la conducerea partidei și a trecut în două rânduri periculos pe lângă gol. Reușita a venit în minutul 89, atunci când Omrani a marcat din pasa lui Păun.

La finalul întâlnirii, Gabriel Tamaș a vorbit despre înfrângerea suferită de echipa sa, dar și despre parcursul bun al celor de la FC Voluntari, formație aflată pe poziție de playoff.

"Când iei gol în ultimul minut nu poți să fi fericit. Păcat, pentru că în prima repriză puteam înscrie și ar fi fost altfel jocul. Ne-am pregătit pentru asta toată săptămâna.

Noi nu vorbim și nu am vorbit niciodată de playoff. Suntem o echipă greu de bătut, s-a văzut și astăzi. Nu pot spune că ne-au pus probleme, au avut poate posesia și mai multe faze fixe.", a declarat Tamaș la DigiSport.