Nicolo Napoli nu disperă după înfrângerea cu Sepsi: „Mergem înainte!” Ce spune despre arbitraj

Nicolo Napoli FCU Craiova Liga 1 Superliga Nicolo Napoli
Data publicarii: Vineri 04 Martie 2022, 23:12
Data actualizarii: Vineri 04 Martie 2022, 23:18

Sepsi OSK Sfântu Gheorghe a învins-o pe FCU Craiova cu scorul de 2-1 (2-1), vineri seara, pe teren propriu, într-un meci din etapa a 30-a a Ligii 1.

La finalul partidei, Nicolo Napoli s-a declarat mulțumit de poziția pe care echipa sa o ocupă în clasament la finalul sezonului (locul 11, însă cel mai probabil va coborî pe 12 după meciul dintre Chindia și Gaz Metan).

„Am făcut o primă repriză bună, echilibrată, am încercat să dăm gol să câştigăm meciul. Prima repriză a fost bună, a doua repriză n-am jucat bine noi.

Am încercat sa egalăm, dar nu am reușit. Mă așteptam la mai multe lucruri din partea jucătorilor, dar nu este nimic, mergem înainte. Nu vreau să vorbesc despre arbitraj. Nu mi-a explicat nimic arbitrul. Sunt mulțumit de poziția pe care suntem în clasament.

Începe playout-ul. Vom juca nouă partide. Vom încerca să avem cât mai multe rezultate bune și să ne salvăm de la retrogradare cât mai repede”, a spus Nicolo Napoli la finalul partidei Sepsi OSK - FCU Craiova.

Meciul a fost un duel al celor doi antrenori italieni din Liga I, Cristiano Bergodi (Sepsi OSK) şi Nicolo Napoli (FC U Craiova).

Sepsi OSK a încheiat sezonul regulat cu două victorii.

FCU Craiova venea după trei partide fără înfrângere (două victorii şi un egal).