Mutarea surpriza pregatita de Craiova: se face imediat dupa fluierul final? Lovitura data de Piturca lui Becali: vrea sa aduca un titular de la FCSB

Victor Piturca Balgradean Craiova FCSB Superliga
Data publicarii: Duminica 22 Decembrie 2019, 11:55
Data actualizarii: Duminica 22 Decembrie 2019, 11:58

FCSB si Craiova se intalnesc in aceasta seara, ora 20:00, in ultimul meci al anului 2019.

Dupa fluierul de final al derby-ului, Liga 1 intra in pauza de iarna. Piturca vrea sa faca rapid o mutare si o poate face dupa ce se termina partida. Potrivit Fanatik, antrenorul Craiovei vrea sa il aduca pe Cristi Balgradean.

Balgradean intra in ultimele sase luni de contract cu FCSB, iar Gigi Becali nu l-a contactat deocamdata pentru a discuta o eventuala prelungire a intelegerii. De partea celealta, Piturca a anuntat ca Mirko Pigliacelli nu mai intra in planurile sale astfel ca oltenii au nevoie urgenta de un portar cu experienta.

In varsta de 31 de ani, Balgradean a mai jucat la Craiova in perioada 2014-2016.