"Multi vedeau fel de fel de crize la Dinamo, dar uite ca jucam". Rednic, fericit dupa calificarea in sferturile Cupei, dar cu gandul la Viitor(ul)

Dinamo Cupa Romaniei Mircea Rednic Pandurii Targu Jiu Superliga
Data publicarii: Miercuri 28 Octombrie 2015, 22:44
Data actualizarii: Miercuri 28 Octombrie 2015, 22:49

Pandurii 2-3 Dinamo | "Cainii" s-au calificat in sferturile Cupei Romaniei dupa o victorie dramatica in minutul 90 la Severin (DETALII AICI). Mircea Rednic, antrenorul lui Dinamo, a vorbit la finalul partidei.

"Sunt fericit. Am eliminat o echipa buna, poate cea mai in forma echipa din Romania. Am venit dupa un meci foarte prost la Craiova.

Prima repriza a fost slaba, a fost o continuare a meciului de la Craiova, dar in repriza a doua ne-am revenit.

Bizonul (n.r Eddy Gnohere) a intrat si el in joc si ma bucur, e o calificare meritata pana la urma.

Pandurii au avut doua ocazii si au inscris de doua ori. Noi am avut bara, Gavrila a ratat singur cu portarul. Cred ca putea sa fie 2-2 sau 3-3 la pauza.

Ma bucur pentru calificare si imi felicit jucatorii. Am analizat greselile facute la meciul de la Craiova si am incercat sa le remediem.

Acum trebuie sa ne gandim la meciul cu Viitorul, nu avem timp sa sarbatorim. Avem un drum de 5 ore pana la Bucuresti si doar in autocar ne vom bucura.

Nu am neaparat o adversara favorita pentru sferturi. Am eliminat o echipa puternica. Noi nu prea avem noroc la tragerile la sorti din ce se pare, insa mie imi plac meciurile astea.

Meciul cu Viitorul e important. Nu e o finala, insa e important pentru ca ne dorim sa prindem Play Off-ul.

Multi vedeau crize pe la Dinamo, dar uite ca facem 6 schimbari si tot avem o echipa buna. Ii felicit pe jucatorii care au intrat. La felul in care au jucat, probabil ca vor ramane in echipa", a spus Mircea Rednic la SPECIAL, IN DIRECT la Sport.ro