Motivul pentru care Munteanu a ratat penaltyul! E asta lovitura care o costa titlul pe Dinamo?

Dinamo pandurii Superliga
Data publicarii: Vineri 04 Martie 2011, 22:46
Data actualizarii: Sambata 05 Martie 2011, 08:50

Dinamo a pierdut 2 puncte pretioase acasa cu Pandurii meci pe care ar fi putut sa-l castige la masa verde dupa scandalul din aceasta saptamana. Sansele lui Dinamo la titlu s-au redus considerabil. Echipa lui Andone are meci greu in Giulesti saptamana viitoare!

Meciul nebun din Stefan cel Mare se putea termina cu fericire in randul cainilor daca Munteanu nu rata un penalty in ultimile minute.

In minutul 87, arbitrul Comanescu dicteaza penalti pentru Dinamo, dupa ce Torje a cazut in careu, insa Vlad Munteanu a ratat, scorul final fiind 2-2. Cornel Dinu crede ca Munteanu nu trebuia sa bata lovitura! Andone a explicat si el: daca erau pe teren executau Danciulescu sau Catalin Munteanu.

"A fost un meci modest cu un rezultat echitabil. Penaltiul nu trebuia sa il execute Vlad Munteanu, intrase doar de cateva minute pe teren. In ultimii ani de zile, Vlad Munteanu a jucat foarte putin la nivel de prima divizie. El nu era la miza jocului, nu avea voie sa bata penalty", a spus Cornel Dinu la Digi Sport.

"Dinamo s-a retras la 2-1 si incercat sa conserve rezultatul, ceea ce nu poate admis la un club al nostru. Ne-a lipsit jocul de pase si la acest capitol cred ca cei de la Pandurii au stat mai bine.

Jucatorii noi adusi trebuie sa demonstreze. Momentan sunt doar niste adjective frumoase. Noul Ronaldo si noul Demollari sunt doar pentru paginile de ziar. Ar trebuie sa fim mai rezervati si sa asteptam sa ni se demonstreze prin evolutiile din teren" a mai declarat Dinu

Ioan Andone: "Nu il acuz pe Vlad Munteanu, se intampla sa mai ratezi!Daca erau in teren, ar fi trebuit sa bata penalty-ul Danciulescu sau Catalin Munteanu. Ei erau desemnati."