Momente de panica la Cluj! Meciul a fost oprit pentru cateva minute! Ce s-a intamplat in prima repriza

Steaua CFR Cluj Superliga
Data publicarii: Sambata 08 Martie 2014, 20:33
Data actualizarii: Sambata 08 Martie 2014, 20:35

►Pantilimon prezinta: Duminica FAntasticilor la Sport.ro! 14:00 Arsenal – Everton, 16:00 Hull City – Sunderland, 18:00 City – Wigan!

Meciul dintre CFR si Steaua a fost intrerupt pentru cateva momente dupa ce suporterii veniti din Bucuresti au scandat lozinci xenofobe.

Marius Ianuli, unul dintre oficialii Stelei, a incercat sa ii opreasca pe suporteri. Dupa acesta, capitanul echipei, Mihai Pintilii a mers chiar in dreptul galeriei pentru a-i ruga pe suporteri sa nu mai strige.

Meciul a fost reluat dupa 1 minut. Pana in minutul 26, CFR a ratat cea mai mare ocazie dupa ce in minutul 13, Tatarusanu a respins gresit, iar Ogbu a trimis cu capul peste portar. Gardos a scos spectaculos, de pe linia portii.