GROAZA la Cluj! Niculescu s-a prabusit pe teren si a fost resuscitat in ambulanta 30 de minute!

Claudiu Niculescu Superliga
Data publicarii: Joi 14 Aprilie 2011, 22:04
Data actualizarii: Joi 14 Aprilie 2011, 22:49

Niculescu a fost lovit de Cadu in plex si a avut nevoie de mai bine de 30 de minute de ingrijiri medicale.

In minutul 68 al partidei, Cadu (CFR Cluj) l-a lovit puternic cu piciorul in piept pe Claudiu Niculescu, care s-a resimtit imediat si a avut nevoie de ingrijiri medicale.

Medicii de pe ambulanta prezenta la stadion au intrat pe teren pentru a-i acorda asistenta jucatorului cazut la pamant, meciul fiind oprit aproximativ cinci minute. Claudiu Niculescu a fost scos cu targa de pe teren, avand o masca de oxigen pe fata, si a fost transportat cu ambulanta in afara stadionului.

La finalul partidei, dupa ce Universitatea Cluj a reusit sa egaleze, scor 1-1, in ultimele minute de joc, Claudiu Niculescu a intrat pe teren, s-a imbratisat cu toti coechipierii, dupa care a ramas cateva minute si a scandat impreuna cu galeria.

Desi medicii i-au recomandat jucatorului Universitatii Cluj sa mearga la spital, pentru investigatii mai aprofundate, se pare ca fotbalistul a refuzat.