Walter: "Iar ne-am furat-o! Ne iau cate un gol in fiecare meci!" Ce spune de BATAIA cu Minteuan:

Superliga
Data publicarii: Joi 14 Aprilie 2011, 22:44
Data actualizarii: Joi 14 Aprilie 2011, 23:10

CFR CLUJ 1 -1 U CLUJ  | Derby-ul Clujului s-a terminat la egalitate, dar Universitatea acuza dur arbitrajul!

Patronul lui U Cluj spune ca nu s-a batut cu Minteuan la pauza si ataca brigada de arbitri, care a validat gresit golul lui Emmanuel Kone din prima repriza.

"Au fost orgolii, suntem barbati! La pauza le-am zis arbitrilor sa fie corecti, atat! Minteuan a strigat ceva, dar n-am auzit ce! Jocul a fost foarte bun, ca in fiecare etapa ne-am furat-o si am inceput de la 0-1. Am primit multe mesaje dupa gol si mi s-a spus ca a fost offisde! Meciul a fost superb!

Nu ne batem, nu m-a lovit nimeni! Suntem prieteni! Daca am avea mereu suporteri atat de multi langa noi, va dati seama ce rezultate am fi avut? La anul o sa fie altfel, avem timp sa ne batem pentru primele locuri", a spus Walter la Digisport.

Observatorul meciului: "Am fost surpevizor si pana nu depun raportul la liga nu pot sa spun ce s-a intamplat exact. Au fost discutii contradictorii intre Florian Walter si antrenorul CFR-ului.
N-au fost dispute fizice, asta e cert. Nu s-a ajuns pana acolo. A fost asa cum se intampla de multe ori intre oficialii multor echipe.
Hategan mi-a spus ca n-a fost apostrofat, discutia a fost civilizata cu Walter. O discutie mai aprinsa a fost intre walter si Minteuan