Moment TENSIONAT dupa Steaua - Dinamo! Rednic a fost chemat de galeria lui Dinamo la finalul meciului! Ce a facut antrenorul

Steaua Dinamo Mircea Rednic Superliga
Data publicarii: Luni 10 August 2015, 10:19
Data actualizarii: Luni 10 August 2015, 10:20

Steaua 0-0 Dinamo / Mircea Rednic ramane neinvins in fata Stelei ca antrenor al lui Dinamo.

La al 5-lea meci contra Stelei ca antrenor la Dinamo, Mircea Rednic a pastrat cifra 0 in dreptul infrangerilor - are 2 victorii si 3 egaluri cu marea rivala. Adversar de o viata al Stelei, Rednic nu a ezitat la finalul partidei cand a fost chemat de galeria lui Dinamo s-a injure Steaua. Rednic s-a dus la centrul terenului si a inceput sa scandeze cu fanii!

Rednic nu a fost multumit dupa partida, declaratiile lui fiind dure - atat la adresa propriului jucatori, Feussi, cat si la adresa lui Adi Popa, cel care a spus ca Dinamo nu a facut altceva decat sa se apere.

"E un punct in deplasare dupa un joc de care nu sunt multumit. Prima repriza am jucat, am stat sus, am si avut 2 situatii insa in repriza a doua n-am mai facut nimic. Nici schimbarile n-au adus nimic in plus, astfel ca singura modalitate prin care sa rezistam a fost sa ne organizam bine in defensiva. Bravo lui Cerniauskas si celorlalti din aparare" a spus Mircea Rednic la finalul meciului.

"Pe Feussi l-am schimbat pentru ca era mai preocupat sa discute cu arbitrul si cu jucatori adversi, in loc sa-si faca datoria. Pe banda lui, Steaua a avut cele mai multe ocazii. Are calitate, dar inca nu am vazut-o.

Fiind mic de statura, Adi Popa a vazut alt meci. Cred ca i-ar prinde bine sa mai stea prin tribuna ca sa vada jocurile mai bine sau il invit la noi in vestiar sa vada urmele de pe jucatorii mei, nasuri intoarse, sange pe picioare. Ma asteptam mai mult de la Steaua" a mai spus Rednic.