Moment straniu la 2-1 pentru Brasov, la momentul penalty-ului! Mutu catre Rusescu: "Da, ba, pe mijloc!" Ce a vrut sa spuna portarul Brasovului?

FC Brasov Steaua Superliga
Data publicarii: Luni 26 Noiembrie 2012, 22:32
Data actualizarii: Luni 26 Noiembrie 2012, 22:36

Steaua a plecat cu mana goala de la Brasov, insa Rusescu ar fi putut sa schimbe soarta partidei in minutul 79.

Moment straniu la faza penalty-ului Stelei din minutul 79, la scorul de 2-1 pentru FC Brasov. Imaginile Digi Sport au surprins o discutie intre portarul Brasovului si Raul Rusescu, cu cateva secunde inainte ca stelistul sa puna mingea la punctul cu var.

"Da, ba, pe mijloc", i-a transmis Daniel Mutu atacantului stelist. Mutu a plonjat apoi in partea dreapta, iar sutul lui Rusescu a trecut peste transversala portii brasovene.

Faza nu poate fi interpretata in niciun fel, este doar relatata. Dar poate ne dam seama impreuna ce a vrut de fapt sa spuna Mutu.