MM Stoica îl contrazice pe Florinel Coman: ”Eu așa văd”

MM Stoica FCSB Florinel Coman Superliga Superliga Mihai Stoica, oficial FCSB
Data publicarii: Luni 18 Martie 2024, 21:24
Data actualizarii: Luni 18 Martie 2024, 21:24

FCSB a învins-o în prima etapă a play-off-ului pe Sepsi OSK, scor 2-1.

Formația dirijată de Elias Charalambous a primit vizita covăsnenilor duminică seară pe Arena Națională. La capătul celor 90 de minute, FCSB a obținut toate cele trei puncte.

Roș-albaștrii au fost marii câștigători ai primei etape, după ce contracandidatele la titlu, Rapid București și CFR Cluj, s-au împotmolit. FCSB se clasează acum la șapte lungimi față de ocupanta locului secund, Universitatea Craiova.

În minutul 25 al meciului FCSB - Sepsi OSK, covăsnenii au înscris printr-o lovitură de la 11 metri, după ce Florinel Coman l-a faultat pe Gabriel Debeljuh în interiorul careului.

La flash-interviu, winger-ul roș-albaștrilor a susținut că decizia lui Horațiu Feșnic de a arăta punctul cu var a fost corectă, dar Mihai Stoica, managerul general FCSB, a semnalat că, în fapt, Debeljuh ar fi simulat.

”Coman zice că a făcut penalty, nu mai am nimic de disuctat atunci despre faza asta. Coman aşa a simţit el, că e penalty. Eu văd o simulare la Debeljuh”, a spus Mihai Stoica, potrivit OrangeSport.

Cum arată clasamentul play-off-ului

FCSB (locul I, 35p) și-a asigurat o diferență de șapte puncte față de Universitatea Craiova (locul II, 28p), care ocupă poziția secundă cu 28 de puncte.

Rapid București (locul III, 28p) s-a împotmolit în prima etapă a play-off-ului cu Farul Constanța (locul V, 25p), scor 1-2, în timp ce CFR Cluj (locul IV, 27p) a pierdut cu oltenii, scor 1-2.

Sepsi OSK se situează pe ultima poziție a play-off-ului Superligii României cu 22 de puncte.