AC Milan renaste cu Ronaldinho: e pe primul loc in Serie A dupa 4 ani!

AC Milan Serie A Superliga
Data publicarii: Luni 03 Noiembrie 2008, 10:50
Data actualizarii: Luni 03 Noiembrie 2008, 10:56

Dupa o "lupta frumoasa, dar inegala"  cu Napoli (1-0), Milan se bucura de primul loc in Serie A dupa o pauza de 4 ani si jumatate!

Italienii de la Gazzeta dello Sport scriu ca Milan n-a mai cunoscut gustul primei pozitii de pe 16 mai 2004, an in care triumfau ultima data in campionatul italian.

Milan a trait periculos ultima etapa de campionat de pe teren propiu cu Napoli: brazilianul Kaka a ratat un penalti, Ronaldinho a marcat singurul gol dupa o lovitura deviata in gol de un fundas advers cu 4 minute inainte de final, iar Milan, cu 22 de puncte, se instaleaza pe prima pozitie dupa mai mult de 4 ani de asteptare.

Milan a avut insa de infruntat o Napoli cu "clasa si muschi"-scriu italienii de la Gazzetta dello Sport-care remarca in continuare ca penaltiul ratat de Kaka a fost unul neclar: Dumnezeu exista! scriu italienii.

Insa primul loc dupa o pauza de 4 ani si jumatate nu-l mai poate contesta nimeni: "Dupa o viata de asteptare, Milan se intoarce in fruntea clasamentului!,  mai scriu italienii de la Gazzetta dello Sport.