Mihai Teja, mesaj pentru Valeriu Iftime după victoria cu Voluntari: „Sper să mai vină doi jucători!”

Mihai Teja FC Botosani Superliga voluntari Superliga
Data publicarii: Sambata 23 Iulie 2022, 22:54
Data actualizarii: Sambata 23 Iulie 2022, 22:58

FC Botoşani a trecut de FC Voluntari cu scorul de 1-0 (0-0), sâmbătă seara, în deplasare, la Mioveni, într-un meci din etapa a doua a Superligii.

Singurul gol al meciului a fost marcat de leberianul Terrence Tisdell, în minutul 83, după o pasă primită de Dican.

Mihai Teja așteaptă întăriri la echipă

La finalul partidei, antrenorul Mihai Teja le-a mulțumit jucătorilor pentru determinarea pe carea au arătat-o în repriza secundă și a spus că mai așteaptă doi jucători la echipă.

„Din punct de vedere tactic mai sunt lucruri pe care trebuie să le lucrăm la echipă. Și la omogenintate mai avem de lucrat

Vreau să-i felicit pe băieți pentru victorie. Au arătat determinare. Ei sunt artizanii acestor două victorii. Așa ne crește moralul. Sper să mai vină doi jucători și să devenim și mai puternici.

Jucătorii au avut atitudine bună, au alergat și pentru fotbalul din România ăsta e un plus deja.

Sper în două săptămâni să intre pe teren și noile achiziții. Încă nu sunt în cea mai bună condiție fizică. Eu sper să-i avem cât mai curând în primul „11”, ca să întărim și mai mult echipa”, a spus Mihai Teja la finaulul meciului Voluntari - Botoșani, 0-1.

În urma victoriei de sâmbătă seară, FC Botoșani a urcat pe locul doi în clasament, cu maximum de puncte: șase.