FOTO Mihai Stoica a venit cu poza la TV și l-a făcut praf pe Colțescu! Cum arăta azi glezna lui Gheorghiță după Petrolul - FCSB

Mihai Stoica a venit cu poza la TV și l-a făcut praf pe Colțescu! Cum arăta azi glezna lui Gheorghiță după Petrolul - FCSB Superliga

Mihai Stoica, președintele Consiliului de Administrație de la FCSB, a avut un discurs dur la adresa arbitrului Sebastian Colțescu după partida de la Ploiești cu Petrolul, câștigată de campioană cu 1-0.

După meciul de la Ploiești, Mihai Stoica a acuzat un penalty neacordat pentru FCSB la o fază din prima repriză, când fundașul Roche l-a călcat în propriul careu pe Gheorghiță. Extrema campioanei a rămas fără gheată la faza respectivă, iar glezna i s-a umflat evident.

Mihai Stoica: "Roche putea să-i rupă piciorul lui Gheorghiță"

La o zi după meci, invitat la Prima Sport, Mihai Stoica a arătat o nouă fotografie cu glezna lui Andrei Gheorghiță. Jucătorul adus de la Poli Iași nu are încă un diagnostic, însă FCSB pare să excludă varianta unei fracturi.

"Ieri a fost împachetat și s-a oprit inflamația. Nu are un diagnostic încă, nu poți face nimic acum. Nu cred că e fractură. Dacă era, nu putea pune piciorul jos. 

Eu știu noile reglementări. Când doi jucători aleargă după minge, nu sunt atenți și unul îl calcă pe celălalt, nu se dă penalty. Ok, sunt de acord cu asta, dar când vezi urmările, nu ai voie să nu dai fault aici. Aici nu e vorba de călcat în alergare, ci s-a dus cu tot corpul. N-ar fi avut cum să se umfle în halul ăsta.

E vorba de urmări. Putea să-i rupă piciorul și să se lase de fotbal", a spus Mihai Stoica.

Mihai Stoica: "De doi ani, Colțescu ne dezavantajează meci de meci"

Ulterior, oficialul campioanei s-a plâns de prestația lui Sebastian Colțescu, un arbitru care, în opinia sa, o avantajează în mod constant pe FCSB,

"Eu sunt foarte nemulțumit de arbitrajul lui Colțescu. Colțescu, acum aproape doi ani, a făcut o greșeală în favoarea noastră. A dat un penalty la Băluță, la Ovidiu. Nu e vina noastră! De atunci, meci de meci ne dezavantajează în mod evident. Acum ne-a arbitrat cu ostilitate. Eu n-am mai văzut așa ceva. Uitați-vă câte faulturi a făcut Keita asupra lui Olaru, țineri repetate. Boțogan, la fel. N-ai cum să arbitrezi așa. Au lovit!

Ce s-a întâmplat la Șut în careu... Ricardinho îl trăgea de picior și nu-l lăsa să se deplaseze. Șut zicea că n-a mai văzut așa ceva în viața lui. Și Colțescu stătea și se uita", a mai spus Mihai Stoica.

Publicitate
Modifică setările cookies
Don’t miss out on our news and updates! Enable push notifications
Get notifications about important news!