"Merită nota nouă!". Cine este jucătorul evidențiat de Dumitru Dragomir după duelul FCSB - FCU Craiova

Dumitru Dragomir FCSB FCU Craiova Superliga
Data publicarii: Duminica 06 Februarie 2022, 23:40
Data actualizarii: Duminica 06 Februarie 2022, 23:46

FCSB și FCU Craiova au remizat pe Arena Națională, scor 2-2.

FCU Craiova a condus-o de două ori pe FCSB, dar nu a reușit să plece cu toate cele trei puncte de pe Arena Națională. Ianis Stoica a obținut penalty-ul din care vicecampioana a reușit să obțină un punct și să rămână, astfel, la opt puncte de liderul CFR Cluj.

Claudiu Keșeru, introdus pe parcursul reprizei secunde, a transformat lovitura de pedeapsă în prelungirile partidei și a închis tabela la 2-2

Meciul, decis de evoluțiile celor doi portari

Dumitru Dragomir este de părere că rezultatul final al confruntării dintre FCSB și FCU Craiova a fost decis de evoluția celor doi portari, una favorabilă pentru cel al oltenilor.

"Domnule, rezultatul de 2-2 este obținut de Napoli. I-a încurcat tactic pe cei de la FCSB. Nu a mai câștigat la mijlocul terenului, a fost dominată la centru de olteni. Portarul Popa merită nota 9, a scos fenonemal.

Iar Vlad, pe care eu l-am lăudat mereu, merită nota 4. Și-a pus zidul prost la gol, și-a dat seama prea târziu cum vine mingea", a declarat Dumitru Dragomir, potrivit gsp.ro.