Merge ceas: Fc Brasov a invins pe FC Zurich cu 2-1!

FC Brasov FC Zurich Superliga
Data publicarii: Duminica 25 Ianuarie 2009, 19:21
Data actualizarii: Duminica 25 Ianuarie 2009, 19:23
FC Brasov a castigat cu scorul de 2-1 (2-1), meciul amical sustinut in compania liderului campionatului elvetian, FC Zurich, in cadrul stagiului de pregatire de la Oliva Nova (Spania).

Ambele goluri ale brasovenilor au fost marcate de Cristescu, primul, in minutul 2, in urma unei combinatii cu Buga, iar cel de-al doilea, in minutul 16, dupa o pasa a lui Maldarasanu.

Razvan Lucescu a inceput partida in urmatoarea formula: Kajcsa - Voicu, Abrudan, Oros, Ezequias - Cristescu, Maldarasanu, Paulo Adriano, Catalin Munteanu - Buga, Sburlea, iar in repriza secunda a trimis in teren pe: Kajcsa - Rui Duarte, Bogdan Niculae, Nae Constantin, Cristi Ionescu - Roman, Ilyes, Mateiu, Senin - Dedu, Surdu.

In cadrul aceluiasi turneu, elevii lui Razvan Lucescu mai au programate alte trei parte, dupa cum urmeaza: la 27 ianuarie cu Levante (Spania), la 29 ianuarie cu Wisla Cracovia (Polonia) si la 31 ianuarie cu Sahtior Donetk (Ucraina).

Dupa stagiul din Spania, FC Brasov va reveni in data de 1 februarie la Brasov, unde se va antrena pana in 10 februarie, data la care va pleca in cel de-al doilea stagiu de pregatire, in Antalya.