Dinamo a deschis scorul, dar a pierdut si al doilea amical din Spania: 2-4 cu Legia! Grozav a inscris primul gol pentru Dinamo

Dinamo Lokomotiv Moscova Superliga
Data publicarii: Joi 05 Februarie 2015, 18:38
Data actualizarii: Joi 05 Februarie 2015, 21:39

In primul amical din Spania, Dinamo a fost invinsa de Lokomotiv Moscova, scor 0-1.

Dinamo a pierdut si cel de-al doilea amical din Spania, chiar daca a inceput bine meciul cu liderul la zi al Poloniei, Legia Varsovia.

Dinamo a deschis scorul prin Grozav, in minutul 9, insa a avut opt minute de cosmar, in care polonezii au inscris de trei ori.

Golurile invingatorilor au fost marcate de Radovici '24, '45, Jodłowiec '30 si Ryczkowski '32.

Pentru Dinamo au inscris Gheorghe Grozav '9 si Marius Niculae '78.

Dinamo a inceput jocul in urmatoarea formula: Marc - Barboianu, Goian, Durimel, Fai - M. Cristescu, Elhamed - C. Matei, Alexe, Grozav - Bilinski. Au mai evoluat: Rotariu, Cordos, M. Niculae, Boubacar, Serban, Henrique

Legia Varsovia a avut urmatoarea formula de start: Kuciak- Broz, Lewczuk, Rzezniczak, Guilherme - Jodłowiec, Furman - Zyro, Maslowski, Ryczkowski - Radovici.

In Spania, Dinamo urmeaza sa intalneasca IF Elfsborg si Atletico Paranaense.

Lotul deplasat in Spania: Traian Marc, Kristijan Naumovski, Vlad Mutiu, Stefan Barboianu, Fai Collins, Lucian Goian, Alexandre Durimel, Andrei Cordos, Hatem Abd Elhamed, Sergio Rodrigues da Silva, Mansaly Boubacar, Nicolae Grigore, Marian Cristescu, Ionut Serban, Cosmin Matei, Bogdan Gavrila, Marius Alexe, Dorin Rotariu, Gheorghe Grozav, Marius Niculae, Kamil Bilinski, Henrique de Jesus Bernardo.