Mazilu aduce Rapidul pe locul doi! Rapid 2-1 FC Vaslui

Data publicarii: Sambata 01 Decembrie 2007, 20:05
Data actualizarii: Sambata 01 Decembrie 2007, 20:05
MAZILU ADUCE TREI PUNCTE RAPIDULUI

Spre satisfactia lui George Copos, Rapidul a invins cu 2-1 pe FC Vaslui, in derby-ul de clasament al etapei a 17-a din Liga lui Mitica. Jucatorii lui Mircea Rednic au fost raniti in orgoliu de patronul lor dupa 0-1 la Arad, iar trupa din Giulesti s-a revansat la meciul cu Vaslui.

Baietii lui Dorinel Munteanu au venit foarte motivati in Capitala si au fost foarte aproape sa smulga un punct. Rapidul a deschis scorul prin brazilianul Cesinha, in minutul 17. Dorinel si-a trimis echipa in atac si Vasluiul a reusit sa egaleze in minutul 50, prin Matei.

Rapid s-a aruncat in atac pentru a evita o noua dezamagire si a inceput sa puna presiune la poarta lui Haisan. Golul de trei puncte i-a apartinut lui Mazilu. Atacantul rapidist a marcat un gol de generic: o foarfeca pe spate din 13 metri, care l-a lasat masca pe portarul Vasluiului.

Iata cele doua formatii de start:

Rapid: Andrade - Sapunaru, Maftei, Perja, Bozovic - C. Lazar - Grigorie, Herea, Cesinha - Buga, Mazilu.

FC Vaslui: Haisan - St. Apostol, Buhus, L. Ivan, Moraru - D. Munteanu, Sabou, Buhaescu, M. Matei - S. Frunza, Ljubinkovic.