MASACRU! MASACRU! Dinamo si-a demolat adversara in prima partida amicala! A marcat de 4 ori in 10 minute

Dinamo aris limassol Superliga
Data publicarii: Vineri 19 Ianuarie 2018, 17:59
Data actualizarii: Vineri 19 Ianuarie 2018, 18:08

Dinamo a distrus-o pe fosta echipa a lui Banel Nicolita.

Aris Limassol, echipa de care s-a despartit Banel Nicolita la sfarsitul lui 2017, a fost distrusa de Dinamo in primul amical al iernii pentru echipa lui Vasile Miriuta. Dinamo a reusit sa marcheze 4 goluri intr-un interval de doar 10 minute! Scorul final a fost 5-0 pentru Dinamo.

Singurul jucator integralist de la Dinamo, Mihai Popescu, a fost cel care a deschis scorul in finalul primei reprize. In ultimul sfert de ora al meciului, Dinamo a fost de neoprit! Adam Nemec a reusit o dubla in 5 minute (76 si 81), tot 2 goluri reusind si Dan Nistor (78 si 87).

Pe langa cele 5 goluri, Dinamo a mai avut o bara prin Nemec si un gol anulat in finalul partidei.