VIDEO Marius Șumudică, necruțător după victoria la scor a Rapidului în derby-ul cu FCSB

Marius Sumudica derby Rapid - FCSB Rapid - FCSB Superliga
Data publicarii: Sambata 09 Martie 2024, 22:00
Data actualizarii: Sambata 09 Martie 2024, 22:06

Rapid a surclasat-o pe FCSB cu scorul de 4-0, pe Arena Naţională, într-un meci din etapa a 30-a a Superligii de fotbal, ultima a sezonului regulat.

Primul gol al giuleştenilor a venit în minutul 33, când Paul Iacob a trimis cu o lovitură de cap în plasă, din lovitura liberă executată de Papeau.

Rapidiştii au făcut 2-0 în minutul 53, prin Albion Rrahmani. În minutul 74, Ermal Krasniqi a înscris pentru 3-0, iar Albion Rrahmani a reuşit dubla în minutul 83, ducând scorul la 4-0. Cu această reuşită, Albion Rrahmani a ajuns la 13 goluri în acest sezon.

La finalul partidei, Marius Șumudică a oferit un scurt interviu, în care a vorbit despre desfășurarea meciului, dar și despre lupta la titlu, în play-off.

"S-a relansat campionatul. Îmi doresc din suflet să bată și Craiova lui Rotaru mâine, să fie un play-off pe cinste.

Nu mă așteptam la o asemenea diferență. Rapid a jucat foarte bine, FCSB a fost inexistentă. E posibil orice (n.r. - să se recupereze cele cinci puncte)", a declarat antrenorul.

VIDEO | Declarațiile lui Marius Șumudică după Rapid - FCSB 4-0